Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Се уште не си се омажила? Не смееш пред ова!

Празниците се време кога се собираме со најмилите членови на семејството, дознаваме што ново се случува во нивните животи и одговараме на иритирачки прашања од типот: „А ти кога планираш да се омажиш?“. Пред да „гракнеш“ на твојата тетка која сака конечно да го промениш своето презиме, смири се и прочитај ги неколкуте работи кои дефинитивно мора да ги направиш пред да се омажиш. И изрецитирај ги на таа истата тетка.

Да заминеш на патување на животот – како на филм, со најдобрите другарки или со својата сестра.

Да спиеш со потполно непознат странец – по можност на патувањето на животот.

Да патуваш со момчето – идеална шанса да видиш дали воопшто можете да функционирате во поинакви услови.

Да имаш скршено срце – секоја жена мора да го има барем еднаш, за да научи да го цени мажот кој нема да и го скрши срцето.

Да оставиш некого – ако не оди, не оди.

Да живееш сама – бидејќи дури тогаш кога ќе научиш дали можеш да бидеш среќна со некој друг.

Да живееш со момчето – ако веќе сега не ги поднесуваш неговите чорапи на подот, ќе ти сметаат и подоцна.

Да научиш да готвиш – за себе, а за некого кој ќе ужива во тоа готвење.

Да имаш пријател со бенефиции –  некој кој ќе биде тука кога ќе ти треба за секс, и кој нема да биде тука кога нема да ти треба.

Да се разгалиш – кога ќе се омажиш, ќе сакаш да го разгалиш сопругот, а сега е време за тебе.

Да бидеш самостојна – бракот е супер, посебно ако во него влезеш како потполно независна жена.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...