Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Сакате соврешна врска? Следете ги овие чекори!

Сонувајте заедно

Заедничките желби, фантазии, планови ќе ве зближат и ќе ве поврзат. Поделете ги своите желби и соништа со партнерот и заедно планирајте каква куќа би сакале да имате, каде да одите на одмор или можеби каков автомобил да купите.

Сексот е приоритет

Сексот е повеќе од физички контакт, тоа е размена на емоции во една здрава и среќна врска. Направете вашиот сексуален живот да биде приоритет. Не дозволувајте да преовлада монотонија. Секогаш смислувајте нови игри кои заедно ќе го зачинат вашиот сексуален живот.

Карајте се здраво

Викањето по партнерот, навредувањето и фрлањето на работи низ куќата нигде нема да ве однесат. Ќе ве направи само подалечни.Во секоја врска нормално е да се дојде до конфликт или аргумент, но многу е важно како ќе се однесувате. Нека карањето биде само размена на аргументи, без навредување.

Најдете време за себе

За двајцата да бидете среќни потребно е дел од времето да го поминете раздвоени и да правите работи во кои можете да уживате. Додека тој гледа натпревар со пријателите вие јавете се на другарките и одете на кафе.

Сигурен заклучок

После напорниот ден на работа би требало одвај да чекате да дојдете дома знаејќи дека вашиот партнер не е таму да ве пречека полн со разбирање.

Соочете се со предизвиците

Не дозволувајте стресот и кризата да ве разделат. Ако сте поддршка еден на друг во тешки времиња, кризата вас нема да ве раздели туку само ќе ве направи појаки.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...