Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Пет работи кои не треба да ги делите со партнерот

Иако во бракот важи ,,Што е мое и твое е”, тоа не мора секогаш да важи. Ако сакате да избегнете непотребни кавги и расправии, најдобро е да поставите некои граници. Стручњаците кажуваат дека на ови работи треба да обрнете внимание и да не дозволите тие да ја спречат брачната среќа.

Пари – бидејќи се еден од најчестите причини за развод. Пред да почнете заеднички живот, договорете се околу трошоците кои заедно ќе ги имате.

Лозинка – многу мислат дека на партнерот ќе му покажат доверба ако ја поделат со него лозинка, но така само се зголемуваат шансите за сомнеж и недоверба.

Заеднички фејсбук – сигурно ни вие не би се осетиле убаво, кога некој пријател би го делел фејсбукот со партнерот, па никогаш да не знаете со кого се допишувате.

Најдобар пријател  – нормално е да имате заеднички пријатели, но заеднички најдобар пријател не би требало да имате. Овие триаголници обично завршуваат со катастрофа, бидејќи никој не може да остане неутрален ако дојде до кавга.

Разговор за бивши – можеби вашата намера била да поделите некое искуство и да кажете што не сакате кога станува збор за врски, но партнерот сигурно тоа нема да го разбере на тој начин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement