Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Ова се 5-те типови мажи кои емотивно ќе ве уништат!

Ако случајно покрај вас имате еден од овие мажи или партнерот го пронајдете во повеќето потточки, бегајте без размислување.

Ова се 5-те мажи кои емотивно ќе ве уништат:

1. Женкари

Ако забележите дека вашиот маж постојано ги мерка жените во ваша близина и додека е со вас, време е да си го поставите прашањето зошто сте со него?


2. Маж кој ве тера да се прашувате дали сте му доволни

Заљубениот маж не ве тера да се преиспитувате вие самите, па ако се најдете во таква ситуација бидете внимателни.


3. Лажговци

Иако многумина сметаа дека ситните лаги се безопасни и нормални, се лажете.


4. Егоисти

Добро е кога некој има високо мислење за себе, но кога тоа секојдневно ви се набива на нос, нешто не е во ред. Ако секојдневно ви кажува дека сте среќни што сте нашле маж како него, време е да побарате некој поприземен.


5. Бивши

Мажот кој веќе еднаш сте го оставиле нека остане во минатото. Бројни искуства кажуваат дека смирувањето и обидувањата не вродуваат со плод.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...