Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Не го менувајте својот живот поради мажите

Повеќето жени за да им угодат на своите мажи и да им покажат колку ги сакаат ги менуваат своите навики и животен стил. Меѓутоа тоа е погрешно. Никогаш не смеете да се менувате заради мажот со кој сте во врска.

Кога ќе го промените начинот на своето однесување поради него, престанувате да бидете интересни и тој во вас повеќе не ја гледа девојката во која се заљубил. Понекогаш менувањето е добро, но само доколку имате лоши навики и ако партнерот е спремен да ви помогне да се ослободите од овие лоши навики.

Ако се менувате заради мажот и само вие се борите за вашата врска, тој однос по некое време станува родителски и тука доаѓа до проблеми. Немојте да ги изгубите пријателите поради партнерот. Ако тој бара да ги оставите своите пријатели со кои сте го поминале целиот живот, заради него, прво запрашајте се што добивате со тоа. Немојте да ги оставите своите акивности и хоби заради него, затоа што по некое време тоа нема да ви одговара.

Немој да си дозволувате да го прашувате вашиот партнер за секоја работа што сакате да ја направите, затоа што вие повеќе не го живеете вашиот живот, туку неговиот. Пробајте да направите некои компромиси и рамнотежа во врската, зашто на тој начин ќе ја подобрите врската, но нема да се изгубите себеси.

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...