Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Како да одберете маж со кој би останале засекогаш?

Ова се знаците кои ќе ви покажат дека станува збор за маж кој знае да живее во двојка и затоа треба да го задржите.
Како што се односите во љубовта денес комплицирани, на кои жени им е тешко да го препознаат оној вистинскиот. Се забавувате два, три месеци и убаво вие ама никако неможете да донесете одлука? Не грижете се! Ова се знаците кои ќе ви покажат дека станува збор за маж кој знае да живее во двојкаи затоа треба да го задржите.
Обрнете внимание на тоа како ве слуша
Ве слуша ли внимателно и искрено кога зборувате? Лута ли неговиот поглед кон телевизорот за време на разговорот? Нековите постапки за време на разговорот можат многу даоткријат за него. Оној вистинскиот секогаш ќе ве слуша со внимание.
Покажува дека е горд на вас
Знае ли да се израдува на вашите професионални успеси?  Бидете благодарни на тоа бидејќи на некои маѓи им не навистина тешко да се носат со напредокот на жената на професионално поле.Ценете го тоа што тој ве цени вас.
Сака да слушне и ваш совет
Ако од вас бара совет кога ќе се најде во одредена ситуација, всушност покажува дека го цени и му е важно вашето мислење и ве смета за паметна и снаодлива жена. Сфатете го тоа како голем комплимент, ама и како негова голем аотвореност кон вас што е посебно важно за брачниот однос.
Покажува дека има разбирање за вас
тој секогаш се труди да ги види работите од ваша персперктива. Тоа значи дека има искрена желба да ве смири во тешките мигови за вас иако веќе стопати ве видел како плачете.
Голем/јак е на дела
на многу мажи им е многу тешко вербално да ги изразат своите емоции. Повеќето од нив порадо љубовта би ја изразиле со дела. Ако знае да ви зготви вечера, да ве одведе на излет кога сте тажни и упорни или ако направи било која друга ситница за вас, знајте дека тоа е неговиот начин на покажување љубов.
Покажува загриженост
Можете ли за него да кажете дека , на некој начин, е вашиот ангел чувар? Ако се грижи за васдодека сте болни, ако го интересира дали јадете редовно и ако инсистира да одите на масажа ако ве молат мускулите на грбот, тогаш знајте дека искрено му е грижа за вас.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...