Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Да се признае или премолчи неверството?

Дали можеби верноста е демоде? Веројано не. Заклучокот од анкетата која неодамна ја спроведе списанието “Glamour”, а во која биле вклучени 1300 жени, е дека повеќето жени не се подготвени да го простат неверството на својот партнер.

 

Понекогаш е подобро да молчите
Доколку тоа било само една куса авантура и никогаш не се повторила, фино би било да ја премолчите. Признавањето може многу повеќе да ги расипе работите, отколку да помогне. Во случај да се исповедате, трајно ќе ја срушите довербата и при секоја кавга оваа тема ќе се враќа како бумеранг.

А, доколку се дознае?
Не постои гаранција дека вашето неверство ќе остане неоткриено. Кога неверството ќе се открие случајно, најчесто, доаѓа до крај на врската. Отворен и искрен муабет можеби ќе помогне за простување на гревот. Притоа, не треба да се потценува грижата на совест која може да ве мачи.

Зависи каква е врската
Признавањето не е гаранција на простување. Честопати се простуваат неверствата каде само сексот играл улога. Долгите врски, како и паровите кои имаат деца многу повеќе го простуваат неверството.

Точна процена на партнерот и партнерствата
Избегнувајте аргументи за и против. Клучни прашања се:
– Дали сеуште ми е важно партнерството?
– Може ли да се преболи мојот партнер?
– Можам ли да живеам со грижата на совест?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement