Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

3 знаци кои откриваат дека тој не е спремен за сериозна врска

Тој е привлечен и меѓу вас постои хемија, но… нешто не фукционира сепак и врската не може да опстане. Оваа ситуација барем еднаш сигурно ви се случила, а најчеста причина за разделба е затоа што ‘’тој не е спремен’’. Препознајте го ваквиот тип на мажи на време.

Ја потценува поранешната девојка

Сите знаат која му е поранешната девојка и дека биле долго во врска, но тој се обидува да ја направи помалку важна? Ако е така, веројатно има проблем со врзување, што значи дека таков ист проблем ќе има со вас.

Не збори за иднина или планира без вас

Не се работи за тип кој не ве уклучува во плановите кои ги има за пет години туку за особа која своите планови ги остава за последен момент, а вас некако заборава да ве уклучи во тоа. Од друга страна и вие не се одлучувате да зборите за заедничка иднина бидејки знаете дека тоа ќе го исплаши.

Не ве носи нигде со себе

Сакате со него да поминете што може повеќе време, но не ве вика никогаш. Запрашајте се – зарем не би требало да бидете со некој на кој му е задоволство да ве однесе негде и претстави на пријателите?

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...