Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Трикови со помош на кои визуелно ќе ги издолжите нозете

Она што го дала мајка природа не можете да го смените, но затоа може да се послужите со трикови…

Неприкосновен сојузник за визуелно подолги нозе се секако чевлите со високи потпетици, но постојат и неколку модни тајни кои можат да помогнат да се издолжат нозете!

Всушност станува очигледно кога ќе почнете да размислувате за тоа: висок појас веднаш помага вашите нозе да изгледаат подолги. Наместо да се нагласува природната линија на стукот, одберете панталони со висок појас. Комбинирајте ги со високи потпетици и веднаш ќе се чувствувате подобро.

 thumbnail.php

Покријте ги колената и нозете ќе ви изгледаат бесконечно долги. Фустан со должина на половина лист може да ви помогне да го постигнете тоа. Комбинирајте со потпетици и спремни сте за вечерно излегување.

Илузијата на долги нозе можете да ја постигнете и со панталони и чевли во боја кои се контрастни. Како се постигнува тоа? Окото на посматрачот ќе патува од вратот, преку струкот до чевлите така нема да застане на вашите нозе.

Широко здолниште одговара на секоја фигура, но е особено добро за кратки нозе. Лепршаваа должина ќе ги издолжи нозете. Можете да го комбинирате со потпетици или балетанки.

Прочитај

Лице

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за различни видови на кожа. Но, сега пристигна најновиот...

____баланс новости и трендови

Потењето во некои случаеви претставува нормален имунолошки одговор на инфекција кога телото ја зголемува температурата обидувајќи се да ги убие бактериите или вирусите. Но...

____лајфстајл features

Кафеавата чивава Мирикл Мили од Порторико е најмалото куче на светот со висина само од 9,65 сантиметри.   Таа е во сопственост на Венеса...

____celebrity

Изгледа и Џастин Бибер сака да биде бунтовник без причина, па на својата насловна на Facebook објави фотографија на која позира како легендарниот Џејмс...