Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Проѕирната пудра е најновиот хит во козметиката

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за различни видови на кожа.

Но, сега пристигна најновиот тренд кај овие козметички производи – проѕирната пудра.

Голем дел од козметичките гиганти како Bobbi Brown, Clinique, Maybelline и MAC веќе ги претставија најновите производи со проѕирни пудри.

Според објаснувањето, недостатокот на нијанси за да се долови сличноста со пигментот на лицето кое ја нанесува, всушност прави таа да се претопи со самиот пигмент на вашата кожа по нанесување.

Тие се погодни за лицата со мрсна кожа и не прават вашето лице да изгледа како да сте нанеле килограм брашно на него.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

____баланс новости и трендови

Потењето во некои случаеви претставува нормален имунолошки одговор на инфекција кога телото ја зголемува температурата обидувајќи се да ги убие бактериите или вирусите. Но...

____лајфстајл features

Кафеавата чивава Мирикл Мили од Порторико е најмалото куче на светот со висина само од 9,65 сантиметри.   Таа е во сопственост на Венеса...

____celebrity

Изгледа и Џастин Бибер сака да биде бунтовник без причина, па на својата насловна на Facebook објави фотографија на која позира како легендарниот Џејмс...

Cotton Club

Ако и завидувате на Бјосе на фустаните кои ги носи на концертите и кои ги менува на секои 15 минути, сега барем имате можност...