Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Првото селфи на кралицата Елизабета

Првата жена на британската кралска фамилија влетала во кадар додека хокеарките од Австралија правеле селфи фотографија.

Кралицата Елизабета почнала да станува дел од светскиот тренд. Додека Џејд Тејлор и Бруки Ферис,  во кадар влетала и кралицата.

elizabeta

 

Своето слефи со кралицата има и уште една хокеарка, со која фотографија се пофалила на твитер

elizabeta 3

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...