Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Златни правила за купување на обувки

Купување на обувки за некои жени е една од најубавите работи на светот, како да однесете некое дете во Дизниленд. А дека чевлите ја чуваат и главата не е случајно кажано ако се земе во обзир дека големиот број на жени носат погрешен бропј на обувки, а со тоа да ги избегнат трите основни совети.

Важно е да сватите дека стапалата трпат големо оптеретување во текот на животот, бидејки тиа ја носат вкупната тежина на секој од нас. Поради тоа тие со текот на годините се менуваат и тоа не само во подоцнежните години туку и во помладите години.

Уште еден добар начин да сватите во кој правец се движи вашето стапало за да направите мал тест. Земете бело парче хартија и застанете на него, а потоа исцртајте го вашето стапало, внимателно исечете го а потоа направете истото со чевлите кои ги носите, ќе сватите многу лесно дека по одредени чекори и чекорите кои следат, затоа обратете внимание и на ова а не само обавината на одреден пар чевли.

Последната работа е кога одите на шопинг по чевли да одите доцна попладне или навечер, да ви е јасно што ви одговара. Ке си кажете подобро на несакате да одите со потечени нозе при купување, но голема е грешката на таквиот став. При купување на обувки вечерните саати стапалото ќе заземе реална позиција и со тоа да ја изберете правата големина.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...