Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Женствен начин да носите здолниште оваа зима

Девојките сакаат да носат здолништа во текот на летните месеци, но исто така можете да ги носите на женствен и елегантен начин и во текот на ладните зимски денови. Пронајдете го совршеното здолниште кое ќе можете да го носите во текот на зимата и изгледајте женствено и елегантно.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...