• Сподели на:

Жан Пол Готје со нова колекција пролет/лето 2016

___

Инспириран од осумдесеттите години Жан Пол Готје ја претстави својата најнова колекција за пролет 2016.
Кога велиме осумдесеттите години, мислиме на Мадона и сите други модни икони кои ја обележаа оваа ера. Францускиот моден дизајнер навистина се потруди да ја истакне женската фигура овој пат со акцент на половината и грбот. Како резултат на тоа беа презентирани смокинзи и корсети искомбинирани со мрежести хулахопки наместо панталони.
Еклектичен , како и секогаш досега, Готје користи контрастни бои и модели, како и многу спротивставени стилови, со што уште еднаш ја потврдува својата конзистентност...

Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija

Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Jean Paul Gaultier prolećna couture linija
Оставете коментар

___