Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Задолжително за летото кое доаѓа: Беж, крем, праска боја, бело кафе.

Било да станува збор за еднобојни парчиња или подлога за најразличен дезен, овие нијанси не воведуваат во летото кое доаѓа.

Без разлика дали станува збор за свила, сатен, кепер, чипка, врелиот песок од егзотична плажа беше инспирација за креаторите низ светот.

Претставувајќи ги своите колекции на неделата на модата, дизајнерите летото пред нас го замислија во светли тонови и лелеави материјали.

cantao-1397566244-33186

Тиркизно плави мотиви, дреч портокалово цвеќе, беж тонови, ова лето трпат комбинации со најразлични предлози од вашата фантазија.

maria-filo-1397566244-33208

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...