Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Војничките јакни и капути и оваа есен се во тренд

Војничките јакни и капути се тренд секоја есен кој важи за еден од омилените кај девојките, а истото е случај и оваа сезона.

Имено, дизајнерските модни куќи во своите колекции сместија по неколку парчиња од овој модел инспирирани од војничките парчиња.

Најмногу од сите се истакнува модната куќа Балман чиј дизајнер секоја година се инспирира од споменатите мотиви, а тука се секако и Алесандро Мишел од Гучи, дизајнерите од Сен Лоран, Алтузара, Манго, Зара и многу други брендови.

kaput02

Јакните и капутите тие ги украсуваат со неодоливи везови претежно во златна нијанса и впечатливи копчиња во иста боја.

Дел од нив се откажаа од класичната црна боја па за следната сезона претставија војнички парчиња во розова, сина, зелена и црвена боја како едни од најпосакуваните.

kaput02

Секако тука се и пелерините како супер елегантен избор за дамите кои сакаат да го следат трендот, но истовремено да се уникатни и елегантни со изборот.

kaput02

kaput02

kaput02

 

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...