Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Водич за бои: десет класични комбинации за совршен изглед

Сакаме  да изгледаме свежо и убаво, стилски во текот на годината, но понекогаш не е толку лесно да се најде идеална комбинација на бои. Нашиот предлог е клуч на успехот како совршено да ги искомбинирате боите.

                                                                                     ЦРВЕНА

790705-650-1455608627-bs1

Доколку носите облека во црвена боја, ќе бидете во центарот на вниманието. Црвената обично се смета за боја која ја носат оние со голема самодоверба.Црно-црвената комбинација се смета за класика. На пример, можете да носите црно-бел фустан и црни дебели хулахопки или хеланки и на таа комбинација ако додадете црвен капут, тоа би било одлично.

                                                                                      ПАСТЕЛНИ БОИ

789205-650-1455608627-bs8

 Не се плашете да ги искомбинирате пастелните бои , тие се хит оваа година. Светски познатиот Pantone институт, ја прогласи светло розевата и светлата лаванда како хит за оваа година.Следната пролет ќе биде многу нежна и сензацуална.

                                                                                                      БЕЛА

790205-650-1455608627-bs2

Белата одговара во комбинација со било која боја. Соепак, совршено се комбинира со сина, црвена и црна.За неформален изглед, одберете комбинација на бела или светло кафена боја. Овие бои совршено одговараат за бизнис стил на облекување.

                                                                                                   ТЕКСАС

789305-650-1455608627-bs3

Комбинирањето на различни нијанси на тексас, долго време не беше стилски и модерно, но оваа година границата е поместена и стана доста трендовски и популарно. Слободно можете да облечете фармерки  од сите бои. Основното правило е дека нијансите на тексас не треба да бидат исти. На пример, можете да искомбинирате посветла тексас кошула со потемни фармерки.

                                                                                     МОРНАРСКИ СТИЛ 

789405-650-1455608627-bs6

Coco Chanel ја внесе во мода познатата морнарска облека, уште дамнешната 1930 година, темно сините ленти се уште еден од најпопуларните отпечатоци. Морнарските бои се сина, бела и црвена боја. Дизајнерите препорачаа да се додадат некои златни детали за да ги направат да изгладаат пософистицирани.

                                                                                       РОЗЕВА БОЈА

Носењето нежно розева боја, дава мошне женствен изглед. Розевата мошне лесно се комбинира со бела боја, кремаста, светла сина .. За деловен состанок или пак за Вашиот работен ден светло розевата боја најдобро би било да ја искомбинирате со бела боја.

                                                                                                       СИВА

790405-650-1455608627-bs10

Сивате не е досадна боја, таа е идеална боја за совршен бизнис стил. Но никако не ве советуваме целосно да се облечете во сива боја. Ќе изгледате сјајно ако сивата ја искомбинирате со зелена боја,од посветла зелена до најтемна нијанса на зелена  боја.

  СИНА

789555-650-1455608627-cart7

Сината е една од боите која се смета за најаристократска меѓу боите. Добро е да се искомбинира со бела и кремаста нијанса. Исто така, можете да ја искомбинирате со црвена, кремаста и жолта боја.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...