Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Вечна класика – малиот црн фустан

Вистина е дека жените ги сакaат црните фустани затоа што во нив изгледаат привлечно и ги прават послаби. Повеќе од 90 проценти од нив во својата гардероба имаат по еден омилен црн фустан.

Едно интернет истражување на 2100 жени на возраст меѓу 25 и 40 години, покажало дека малиот црн фустан е најдобрата инвестиција која што жените можат да ја направат .

Над 90 проценти од жените имаат по еден мал црн фустан во својата гардероба, а половина од нив имаат помеѓу 4 и 6 такви фустани. Се смета дека  малите црни фустани се најидеални тоалети за сите прилики.

Жените ги обожаваат  црните фустани, затоа што одговараат на сите стилови, а црната боја овозможува сексипил и официјалност.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement