Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

VALENTINO есен 2016- инспириран од танцот

Валентино Есен 2016 колекцијата е инспирирана од современиот танц движења, особено балетот …

Во оваа колекција очекувано можеме да забележиме широки ,но и тесни парчиња, кои ги истакнуваат деловите на телото. Облеката за танчери, слоевити фустани и сукњи преку џемперите, хеланки без долни делови, капутите за сценска изведба како и балетските детаљи, светкавите костими го прикажаа големото финале.

Како дело на дизајнерот Pjerpaola Pikolija и Marije Grazije Čuri , оваа колекција е  насочена кон уметноста, не само кон дизајнираната и уличната мода. Есенската колекција Valentino ,многу брзо стана фаворит после претставувањето на  Paris Fashion Week,поради  својот суптилен дизајн и симболизам, кои знаат што е култура.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...