Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Урбана и мрачна романтика- ZAC POZEN

Една од првите колекции која беше претставена на модната недела е токму колекцијата на Зак Позен.

Тоа е урбана колекција на Зак Позен 2016 која има ретро изглед, со многу интересни детаљи. Палетата на бои е токму онаа која се провлекува низ целата колекција, темни цветни дизајни на макси фустани и сакоа, давајќи и едноставно мрачен и романтичен елемент и неодолива привлечност.

Инетересно е тоа што природата, со своите цветни дизајни , Зак Позен ја вметна во својата есенска колекција 2016. Острите короеви уште еднаш покажа дека Зак Позен, како генијалец во светот на модата, кој ја претставува префинетоста и сензационалната женственост. Погледнете ги новите модели , на новата колекција есен 2016 на Зак Позен.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...