Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Уличен стил: 12 слатки casual комбинации за лето

Штом пристигне летото сите стануваме обожаватели на лежерната, удобна и пријатна гардероба. Не сакаме ништо тесно, топло  и иритирачко, па главно се шетаме по тексас шорцеви, лелеави фустани и светли, ведри бои. Главните трендсетерки воопшто не се разликуваат од нас, па и тие носат модели кои се комбинација на едноставно + слатко + casual, што по дефиниција под нивно диригентство се реализира на најстилски начин. Впрочем, погледнете ако не ни верувате!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...