Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Твид – безвременска ткаенина која секогаш е модерна

Некои парчиња облека едноставно мора да ги имате. Изгледаат убаво секоја есен, пријатни се за носење, топли се и удобни.

Твидот е ткаенина која не излегува од мода. И оваа есен/зима, модните дизајнери креираа прекрасни парчиња облека и чанти изработени токму од твид. Ако во плакарот имате некое заборавено палто од твид, сега е вистинско време да го извадите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...