Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Трикови за потенок изглед на вашата половина

Ако мислите дека ќе ве советуваме да јадете помалку и да станете потполно слаба – се лажете. Едноставно ќе ви откриеме неколку трикови кои ќе можете доколку сакате да ја сокриете малку поголемата половина.

Правилата се едноставни.

  1. Кога бирате фустани, бирајте ги оние од !-кројот. Овој крој е благороден, бидејки ги истакнува вашите нозе и го одвлекува вниманието од половината.
  2. Немојте да облекувате претесна облека и немојте да ставате каиш со машна. Никако.
  3. Купете кошула со рамен крој со крагна. Ова парче облека носете го со комотни фармерки, но кошулата немојте да ја ставате внатре, туку оставете ја да паѓа. Резултатот е – едноставно, секси и без широка половина.
  4. Облечете макси фустан со срцолик израз. Сите очи ќе бидат вперени во вашиот тен и вашето елегантно истакнато деколте.
  5. Кажете не на материјалите кои не се природни. Бирајте и купувајте ги оние природните, кои не ја стегаат вашата кожа и не го оцртуваат вишокот килограми.
  6. Кога облекувате свечена тоалета, преку тоа облечете сако од машки крој.
  7. Носете маици и фустани кои ќе ги истакнат вашите рамена и подрачјето на градите. Така ќе го одвлечете вниманието од половината.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...