Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Трендовските бои за оваа есен

Разубавете си го секој ден така што ќе облечете една од овие 5 бои, кои ќе бидат во тренд оваа есен.

Темно зелена

zelena.m1

Оваа боја асоцира на елеганција и смиреност. Лесна е за комбинирање, одговара со сите пастелни и пудрести нијанси, а може и да ја носите во облик на додатоци како штикли, чанта, шал и накит.

Црвена

zelena.m1

Станува збор за многу остра боја која мора да ја носите исклучиво на еден дел од телото, или панталони или блуза. Одличен избор за лошите денови кога ви треба светла точка за насмевка.

Бургунди

zelena.m1

Како и секоја есен, така и оваа не може да помине без тоновите на виното. Темна, лежерна и елегантна, зависно како ќе ја искомбинирате. Секој аксесоар во оваа боја е добредојден, посебно ако на себе имате земјени тонови.

Тегет

zelena.m1

Тегетот се сложува со секоја соседна боја па затоа нема да погрешите ако ја носите секојдневно. Единствено на што треба да внимавате е како ја комбинирате со другите темни бои. Секогаш покрај тегетот носете некое светло парче гардероба или аксесоар кој ќе ја разбие темната монотонија.

Тиркизно сина

zelena.m1

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...