Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тренди џемпери за зима

Ладното време ни пристигна, но тоа не значи дека вие неможете да имате добар стајлинг. Идеално време е да ги извадите омилените џемпери од ормарот. Оваа сезона се носат џемпери во сите кроеви и големини. Долги, кратки, широки и оние кои можат да се комбинираат со кошули и аксесоари. Сеуште не е доцна да набавите добар зимски џемпер.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...