Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тренди бои за 2013!

Со секоја нова година и сезона доаѓа и цела палета на бои во модниот свет, кои, зависно од сезоната, се сметаат за најприфатлици и најатрактивни.

Ние ви носиме палета на бои кои ќе бидат атрактивни оваа 2013 година, од кои некои ја преживеале претходната сезона, а некои допрва се изборија за нивниот премин во оваа сезна.

Ментол зелена боја

Foto: SheFinds

Корална

Foto: Retailmenot

Розова шеќерна волна

Foto: ColorMeBlueFashion

Бела

Foto: Tumblr

Кралско сина

Foto: Tumblr

Сончево жолта

Foto: Tumblr

Неутрална беж

Foto: Tumblr

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement