Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тренд за оваа сезона: Бомбер јакни

Бомбер јакните се еден од најголемите трендови за оваа сезона и тие се едно од омилените парчиња на бројни трендсетерки ширум светот.

Бомбер јакните во моментот се поинтересни од било кога досега и познатите ИТ девојки сега ги носат на префинет и шик начин. Можете да ги носите во комбинација со сандали со високи потпетици (звучи предизвикувачки, нели?), скини фармерки или кратки фустани, и ќе изгледате фамозно! На модните недели можеме да видиме како девојките ги носат дури и со капути, а како и со впечатливи парчиња и модни додатоци се добиваат поприлично интересни стајлинзи. Класичарките ги носат со темни фармерки и маица со принт, додека една од најпопуларните комбинации е инспирирана од винтиџ фармерки со висок струк во комбинација со дебели топли ролки. Погледнете!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...