• Сподели на:

Tommy Hilfiger со морска прошетка низ почетокот на XX век

___

За неговата најнова колекција есен / зима 2016 година Tommy Hilfiger не однесе на море, иако целата колекција повеќе потсетува на пролет, но во студени денови .

Деликатни фустани, кои ја следат линијата на телото во комбинација со јакни и палта во морнарски стил и задолжителните чорапи искомбинирани со ретро метални чизми или чевли, беа само дел од моделите претставени во оваа ревија.

 


Оставете коментар

___