Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Стрит стил лекција во црно-бела боја

Не сме забележале дами кои не поседуваат гардероба во класично бела или црна боја, а некои дури и доста вешто ја носат оваа комбинација на бои. Најновите модни трендови се карактеризираат со доза елеганција, минимализам и беспрекорен стил.

За да бидете во чекор со модата, не е потребно да го следите секој моден тренд. Ние ќе ви помогнеме едноставно да ги носите овие бои и кроеви кои до сега не сте знаеле на каков начин да ги комбинирате. Сепак, убаво е секоја жена да има свој стил.

Изберете класичен стил во црно-бела боја. Во овој стил има едноставност и софистицираност. Правите, чисти линии ќе ја откријат вашата женственост и фигура.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement