Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Стилски близначки: 10 убавици кои се (не) копираат

Познати дами од светот на филмот, музиката и моделирањето не мора да бидат пријателки, ниту познанички со цел да имаат ист или сличен вкус за облека. Овие десет дами најдобро го  докажуваат ова тврдење.

Амал Клуни и Тејлор Свифт сакаат женска облека од познати дизајнери која дава впечаток на една дама со елеганција. Не е изненадувачки, бидејќи тие можат да се видат во идентични парчиња, особено ако тие се потпишани од страна на Оскар де ла Рента.

Во светот на холивудскиот гламур има многу такви примери, а вие во нашата фото галеријата можете да ги проверите десетте познати дами, кои, поради нивниот сличен вкус за облека и обувки личат на вистински начин близначки.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...