Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Стил на денот – кошула со пруги

Таа се наоѓа на самиот врв на трендовите секоја пролетна сезона, а облеката со пруги станува must have секое лето.

На здолништата, панталоните, блузите и маиците, пругите се задолжителни. Мирисаат на море, на толи денови искапени во сонце. Можеби токму затоа толку ги сакаме. Како и да е, ова лето во орманот морате да имате барем една кошула со пруги.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...