Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Со вештачко крзно до луксузен изглед

Понекогаш може да изгледате модерно и гламурозно со додавање на само едно парче облека во вашиот аутфит.

Овојпат мислиме на вештачкото крзно. Да, тоа ја има моќта да го направи вашиот изглед полуксузен.

Последните неколку сезони видовме неколку големи трендови кои дојдоа и си заминаа, не останувајќи подолго време. Но, меѓу нив не е и вештачкото крзно. Тоа го издржа тестот на времето.

Во ладните но сончеви денови може лесно да го искомбинирате, со фармерки или пантолони. Може да се одлучите помеѓу крзнен елек или пак, крзнено палто. За кое и да се одлучете нема да погрешете.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...