Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Smokey очи во боите на виножитото

Овој тренд ефект е тука  за да остане, но секоја сезона добива нов изглед, нов момент, кој го прави уште поинтересен и многу попривлечен.

Во новата сезона имаме smokey очи во сите бои на виножитото, но не постои причина зошто овој тренд не би го пробале  за време на викендот. Како што ќе видиме, вие треба само палети во одредени нијанси и ќе има нов изглед на класичен изглед шминка.

Како што можете да видите ви треба само една палета на нијанси.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...