• Сподели на:

Одличен моден детал – трегери

___

Трегерите настанале како практично решение кои ги држат панталоните, но со времето постанале моден додаток кој го дефинира вашиот стил. Доаѓаат во разни дезени, направени од ткаенина или кожа. Ги носат мажите и жените, а  на аутфитот даваат посебна врста на шарм.

Можете да ги носите обесени преку панталоните од тексас за ноншалантен кежуал изглед. Исто така, трегерите се совршен моден додаток за правење на работен изглед. Комбинирајте ги со бела кошула и црни панталони.

Погледнете како тоа го прават street style звездите.


Оставете коментар

___