Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што ни спреми Massimo Dutti за ладните денови

Септемврискиот Lookbook на шпанскиот бренд Massimo Dutti од сезона во сезона не воодушевува со висококвалитетни материјали и паметни комбинации на текстури и стилови.

Овој пат Massimo Dutti ги претстави своите прекрасни топли парчиња како волнени панталони, дебели плетени капути, а хит водич на целата колекција е неформалната елеганција.

Massimo Dutti е идеален за жените кои работат и не им потпаѓаат на трендовите, туку секогаш сакаат да изгледаат убаво и софистицирано.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement