Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што ни нуди H&M за оваа есен

Се вративте од одмор и полека, но сигурно го чувствувате мирисот на есента како ви се провлекува низ животот. Иако календарски летото сѐ уште трае, новите колекции веќе се на полиците. Така е и со H&M, во чии продавници есента веќе влезе на голема врата.

Гледано како изгледа на модната писта, понудата не делува воопшто лошо. Интересни фустани, долги или многу кратки, луди јакни, чупави бунди од вештачко крзно, сјај и многу лежерност. А, сето тоа тренди и стилски ускладено.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...