Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што е ИН оваа пролет

Со појавата на сончевите зраци, приметуваме дека се ближи пролета. Но што ќе се носи оваа пролет?

boximage.php

Анализиравме разни дизајнери и разбравме што ќе биде ИН за оваа сезона, па вам на таа основа ви претставуваме 5 совети од светот на модата.

ПЛАВА БОЈА

Било да ја носите како одело, кондури, маица, каиш, накит, не е важно. Плавата боја преовладува на Лондонската недела на модата, па бидете спремни често да ја гледате во наредните месеци.

МОДЕРНИ ТЕХНИЧКИ ОДЕЛА

Ова не е ништо ново, често гледаме луѓе облечени како да тргнале во битка. Воено инспириран мантил беше голема работа пред неколку сезони, а оваа пролет се враќаат повторно со полна сила.

НЕОБИЧЕН ПРИНТ

Принтовите на облека одсекогаш биле ИН, а така е и оваа сезона. Промената е што сега се воведуваат повеќе аспекти на штампа, живописни и пастелни бои, со светли и лептир дезени, кои наскоро ќе се најдат на секој ќош.

ЏЕМПЕРИ СО КРАТКИ РАКАВИ

Кежуал стил, но сепак необичен, претставен е во Лондон уште пред неколку години, но дури сега го пронаоѓа својот пат. Џемпер со кратки ракави може да се носи дури и со лептир машна во канцеларија, а тоа ќе го приметите на многу медиуми оваа пролет.

ЕКСПЕРИМЕНТИРАЈТЕ

Дали некогаш до сега сте носеле комбинација на јаки и пастелни бои? Пробајте ги во комбинација со пастелни кошули. Ако јаките бои не преовладуваат во вашата гардероба, купете и ќе видите со што се може да одговара

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...