Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што да носите ако имате широки колкови: Модни парчиња кои морате да ги имате во вашиот плакар

Да имате широки колкови, значи дека имате облини на кои останатите жени им завидуваат. Но, понекогаш може и да имате проблеми при облекувањето на некоја облека. Дали сте горди  на вашите облини или пак се трудите да ги сокриете? Како и да е, ние сме тука за да ви кажеме неколку трикови за како да ги сокриете колковите доколку така се чувствувате подобро.

Облека со V-израз

Кожата која е изложена на вашиот горен дел од телото, со сигурност ќе го одвлече вниманието од вашите широки колкови. Запомнете: Црното е секогаш секси и намалува неколку килограми.

 

Пуш-ап градници

Кој не сака поголеми гради (или барем илузија на поголеми гради)? И плус, градите ја подобруваат фигурата!

 

Никогаш не боли глава од циркони

Цирконите, или сѐ што е светкаво, се совршени за одвлекување на вниманието кон вашите колкови.

 

Никогаш доста од накит

Ако жената не може без нешто, тоа без сомневање е накитот. Исто така, огромните ланчиња обичната блуза ја претвораат во модно совршенство. И најважно, вниманието се задржува на вашето деколте, а не на колковите.

 

Долги кошули

Убавината на долгите кошули е во тоа што тие одлично ги покриваат вашите колкови.

 

Широки фустанчиња

Широките слатки фустанчиња едноставно никогаш нема да излезат од мода. Облечете некое фустанче како Џенифер Лопез и завладејте со светот!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement