Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шопинг гламур: Шанел ревија во супермаркет

Најновите модели на Карл Лагерфилд за Шанел се толку приспособливи да на париската недела на модата беа претставени на ревија чија сценографија беше направена од рафтови на супермаркет.

sl1

Шанел за секој ден е пораката на несекојдневната ревија со која се претставува оваа куќа на Фешн вик во Париз. Розева, портокалова, зелена и црвена се дел од веселиот колорит кој Карл Лагерфилд го внесе во секојдневниот живот. Сепак, без да се заборават овде се црната, сивата и металик боја без кои нема да се може ни следната сезона.

sl4

Овде можете да погледнете 50 црни и бели парчиња претставени на оваа Недела на модата, а дури 70 металик предлози од њујоршката Фешн вик овде.

Модерната Шанел жена изгледа гламурозно дури и кога оди во набавка на секојдневни потреби, па така совршено во пријатна облека без проблеми комбинира со бисери околу вратот и не заборава да ја нагласи половината.

sl2

Патиките, од плитки до оние кои „глумат чизми“ се составен дел на „ready to wear“ колекцијата на Шанел и прекрасно се комбинираат со пантолони, хеланки, сукња до колена или долг мантил.

sl3

Повеќе фотографии од оваа ревија погледнете под текстот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...