Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Сестрата на Kate Moss – ѕвезда на кампањата на Calvin Klein

Lottie Moss, помладата сестра на светскиот супер модел Kate Moss храбро тргна по чекорите на својата постара сестра откако ја сними кампањата за Calvin Klein, брендот што ја прослави славната манекенка на почетокот на 90-те години од минатиот век.

Имено, Lottie е ѕвезда на најновата кампања за колекцијата која Calvin Klein ја направи за онлајн продавницата Mytheresa.com. Колекцијата опфаќа едноставни, базични парчиња облека како маици, лесни џемпери, фармерки, дуксери, шорцеви, долен веш, трегери и тексас кошули.

Kevin Carrigan, креативниот директор на брендот искоментира дека колекцијата е омаж на стилот кој доминираше во 90-те години и кој сега е еден од главните трендови на сезоната.

„Ова е совршено време да ја пласираме колекцијата бидејќи се работи за модели кои се инспирирани од 90-тите. Сакаме новите генерации да се запознаат со нашите најбарани парчиња облека и да го почувствуваат комфорот кој го нуди Calvin Klein.“

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...