Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Романтични фустанчиња

Романтичните, разиграни фустани, веќе неколку години се наметувааат како совршено решение за летните топли денови.

Женствената мода која владее последниве сезони, повторно ги врати во тренд фустанчињата. Сé повеќе припаднички на понежниот пол, ги носат ваквите фустани, чија главна карактеристика се моделите кои се хит за ова лето.

Издвоивме неколку популарни модели кои можат да ви послужат како инспирација за вашиот дневен изглед.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...