• Сподели на:

Разиграјте го летото со костимите за капење на Golden point

___

Колекцијата на костими за капење од Golden point се одликува со акварелни бои и светкави монистри со кои се добива гламурозен изглед.

Од разновидните модели, можеме да ги издвоиме оние со градник-појас кои се достапни во различни бои и шари, со подметки или без и со отстранливи врвки, комбинирани со бикини со низок струк со фронтална апликација од монистри на двата дела.

Уникатни се и костимите со цветни мотиви и плетена тантела, како и оние со текстура со мини рози на горниот дел и костимите со пулејка. Многу од нив се одликуваат и со декоративни детали на врвките.

Еднобојните костими со „V“ деколте со ситни нитни или пак со детали на монистра и со висок отвор на задниот дел, се достапни со или без корпи и прерамки на подесување.


Оставете коментар

___