Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Рамни платформи, сребрени патики и каубојки

Обувките мора да бидат пријатни, поготово ако подолго време стоите или се движите. На тоа инсистираат дизајнерите кои за оваа сезона се инспирирани од стилот на 70-тите.

Доминираат рамни обувки, полни и четвртасти штикли, како и популарните каубојки кои сјајно одат со лежерни пролетни хаљини и шешири.

Сепак хит во светот на обувките се чевлите со рамна платформа. Одлично се вклопуваат со џинс, звонасти панталони, тексас  хаљини и цветни дезени.

Во тренд се и патиките во сребрена нијанса со препознатливиот потпис на њујоршкиот дизајнер Мајкл Корс, кој се вклопуваат буквално во секој стил.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...