Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пролетната сезона низ призмата на Elie Saab

Elie Saab во оваа колекција ја истакнал дневната варијанта со помош на кошули закопчани до грло, топли бои во комбинации со панталони со џебови или здолништа во облик на молив, а фустаните се со V израз и збрчкано здолниште. Моделите носеле торби или широки чанти како симбол за работна нота. Користел силни монохроматски бои: кралска сина, тиркизна, малина розова. Фустаните биле промена на темпото на Saab и одлично се реализирани.

Вечерната варијанта ја претставува идејата на Saab фустаните да бидат струкирани. Тој повторно создал ефектност на коктел фустани со броеви и геометриски инсерти од тантела која ја следи линијата на телото. Овој експеримент го произвел најдоброто парче во колекцијата, а се работи за малина розов фустан со тричетврт ракави.

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

 

 

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement