Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пристигнува летото, а со него и жешките костими за капење!

Ви претставуваме неколку костими за капење кои ги претставија дизајнерите на неодамнешната модна недела во Мумбаи. Во колекциите покрај костимите за капење беа застапени и летните фустани кои дефинитивно ќе бидат тренд ова лето.

Погледнете некои од креациите кои ги лансираа познатите модни куќи.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...