Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Предлог аутфит за првите есенски денови

Повеќето од вас не се љубители на дождот, а оние пак што го сакаат, го прифаќаат само под услов да се дома или некаде во затворена просторија. Доколку сте мрзеливи и не се дотерувате многу, следниот совет ќе ви користи многу!

Тесните панталони, по можност кожни, се секогаш добар предлог, препорачуваме да се во темна боја, темно сина, зелена, костенлива или едноставна црна. Капут или мантил е исто така неопходен детаљ. Се’ тоа многу лесно се комбинира, а изгледа многу шик.

Кожните чизми се многу практични, тие се сигурна заштита од вода и кал. Шешир и чадор се исто така одлични аксесоари за дождливиот период, а ќе направат да изгледате многу модерно.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...