• Сподели на:

POLO RALPH LAUREN есен / зима 2016

___

Polo Ralph Lauren  колекцијата за жени за Есен 2016 е она што сме навикнати да го гледаме кога се работи за оваа колекција. Оваа колекција е спој на традиционалните со модерни акценти.

Она што е најдобро за оваа колекција, што е истовремено лежерна и секси и може да се носи во било кој период од денот.

Било каде да одите, на работа, во теретана или на некоја презентација , во оваа колекција ќе изгледате модерно и тренди, од утро до вечер. Типичната поло девојка е модерна девојка и нејзината облека е толку кул, а сепак софистицирана со електичен стил.Таа зрачи со самодоверба и не ги следи слепо трендовите. Она што ја карактеризира оваа колекција е класика збогатена со тренди детали. Постои посебен андроген момент во колекцијата кој се однесува на сакоа од твит, кошули, редизајниран смокинг, што само уште еднаш покажува дека моделите на оваа колекција можат да ги носат жени полни со самодоверба и оние кои својот сексапил знаат да го истакнат и кога носат ролка со која им се покрива вратот.

 


Оставете коментар

___