Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Погледнете ги 10те најлоши фустани на Оскарите 2014

На овогодинешното доделување на Оскарите, сите очи како и обично се насочени кон црвениот тепих. Но, Оливија Мун, Ана Кендрик и Пенелопе Круз со својот избор на фустани го привлекоа вниманието на присутните, не со воодушевување, туку со зачудување. Оливија Мун киоја обично е во изборот на најдобро облечени, овојпат одбрала фустан кој на деколтето има многу чудна структура и на многу неприроден начин ги истакнува нејзините гради. Женствен и прекрасен крој се прекинува со футуристичка изведба. Штета, од Оливија се навикнавме само на најдоброто.

 

Пенелопе Круз ретко прави грешки кога е во прашање црвениот тепих, но овој пат со свилената тоалета на Џанбатиста Вали во боја на пудер изгледаше претерано. Тоалетата е во крој на тога, а премногу материјал, особено на грбот на кој се слева во набрани слоеви. Поради премногу материјал не можеа да дојдат до израз убавите линии на телото.

 

Ана Кендрик ризикуваше во својата црна Џеј Мендел тоалета. Оваа 28 годишна актерка ги покажа своите совршени нозе ( потсетува на Анџелина Џоли од минатогодишниот црвен тепих со нејзината фамозна тоалета ) но цветниот елемент на стомакот, асиметричниот елемнт околу вратот и спортскиот изрез околу рамената – тоа се едноставно премногу некомпатибилни елементи на едно место.

 

Во оваа чудна комбинација, дивата Лајза Минели дозволила од горниот дел од комбинацијата да се познаваат „штитниците за брадавици“. Многумина велат дека тоа е најнезгодниот дел од овогодинешниот црвен тепих.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...