Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Петте бои кои ќе ја одбележат есента

Со оглед на тоа дека есента е тука, дојде и време својата гардероба да ја збогатиме со нови бои.Модните дизајнери предложија пет бои со кои ќе го поправите вашето лошо расположение или ќе ги обоите мрачните есенски денови.

Според вкусот на модните експерти, овие пет бои ќе ја одбележат есента:

Маслинесто зелена

Покрај исушените лисја и бакарната природа маслинесто зелената е боја која најдобро ќе го донесе духот на есента во вашиот гардеробер. Иако оваа боја е многу популарна и лесна за комбинации, таа не стои на секого. На девојките со зелени очи и црвени тонови на косата ќе им стои совршено па не пропуштајте да купите што повеќе парчиња во оваа боја.

Корално црвена

Дали ќе облечете панталони или маичка во оваа боја нема шанси да не бидете забележани каде и да се наоѓате. Одлична е за мрачни и дождливи есенски денови затоа што ќе внесе мирис на лето.

Боја на вино

Темна, лежерна и елегантна ќе внесе посебен шмек во вашиот стајлинг бидејќи е вистинска есенска боја и веќе втора година по ред е апсолутен ХИТ.

Сина и тегет

Ова се две бои кои никогаш нема да излезат од мода бидејќи се едноставно незаменливи. Лесни се за комбинирање, а единствено на што треба да обрнете внимание е со нив да носите и некои посветли детали.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...