• Сподели на:

Palmers колекција за лето 2014

___

За ова лето Palmers понуди елегантна долна облека и костими за капење со силни бои, впечатливи детали, секси дизајн и направени од иновативни материјали. Славејќи го своето 100 годишно постоење, модниот бренд ги претстави првите водоотпорни перничиња за горниот дел од бикинито, кои преставуваат вистинска револуција во beachwear линиите.

Богатиот избор на бои (земјено кафеава, петролеј, виолетова, розева, морнарска сина, црна, кафено сивкаста…) и шик деталите (слоеви, врзување околу врат, реси, привезоци, копчиња…) идеaлно им стојат на сите фигури и ја прикажуваат женственоста во вистинско светло.

 

 


Оставете коментар

___